6

Oprava rozbitého displeje u Android tabletu

Mám rozbitý displej od tabletu, jaké mám možnosti s opravou? Kolik to stojí? Jak dlouho to trvá? Tak jak se především v posledním roce rozšířily zařízení s dotykovými displeji (myšleno především tablety), tak přibyla práce i servisům, které opravují různé poruchy či vyměňují rozbité díly. Existuje hned několik možností, které jako uživatel rozbitého či porouchaného tabletu máme.

 

Přehled možností jak postupovat v případě poškozeného displeje:
1. Kontaktovat prodejce zařízení s žádostí o informace jak postupovat
V tomto případě je dobré myslet na to, že drtivá většina prodejců nemá vlastní servis, ale odesílají zařízení do smluvní firmy, v takovém případě je vhodnější poslat zařízení rovnou do smluvního servisu.
Když se jedná o poškození displeje tabletu vlivem pádu na zem, je téměř vyloučeno uznání reklamace, ale můžeme počítat s tím, že oprava nás něco bude stát – dle typu zařízení a náročnosti opravy od 600-1500CZK. Opravou v authorizovaném servisu nepřicházíme o záruku.

2. Kontaktování neauthorizovaného / pozáručního servisu
Kromě oslovení oficiálního servisního střediska pro dané zařízení (tablet) je možné využít služeb z mnoha servisů, které se zaměřují na opravu / úpravu mobilních telefonů a tabletů. Náhradní díly v tomto případě budou s největší pravděpodobností OEM (ze stejné fabriky, stejného typu, ale bez loga výrobce). Ceny za opravu jsou přibližně srovnatelné s authorizovanými servisy. Opravou v neauthorizovaném servisu přicházíme o záruku.

3. Oprava zařízení vlastní pomocí
Dnes v době kdy se většina obchodů uzavírá online není problém najít vhodný náhradní díl na internetu – na některém z mnoha aukčních serverů a po obdržení nového dílu provést výměnu. Tuhle možnost nejspíš využije většina těch, co si pořídili tablet v zahraničí bez českého zastoupení. Opravou tzv. svépomocí přicházíme o záruku.

Poznámka:
Se zárukou se to má tak, že v případě porušení pečetí nebo známek v útrobách zařízení automaticky přicházíme o záruku na zařízení od výrobce/prodejce. Pro zachování záruky na zařízení je vždy doporučeno kontaktovat prodejce nebo výrobce a neprovádět žádné demontážní úkony.

 

Oprava rozbitého displeje tabletu: MyTAB 7″

Tablet vyklouzl z pouzdra a upadnul přibližně z výšky 1m na tvrdou zem. Ihned se na dotykovém displeji objevily střepy. Při bližším prozkoumání byla patrná i mřížka, která signalizovala jasnou přítomnost digitizéru v předním panelu. Digitizér je dotyková plocha, většinou buď zalitá do plastového průhledného plátu (většinou v případě levných tabletů) nebo je součástí samotného displeje (většinou u dražších / značkových tabletů). Vzhledem k tomu, že cena tabletu MyTAB 7″ je okolo 2.000CZK dalo se předpokládat jaké budou jeho komponenty. Problém levných tabletů je především v tom, že jejich výroba je vždy nějakým způsobem dotovaná a koupě samotných komponent může být výrazně finančně náročná.

Nákup digitizéru na eBay
Nejlepším místem, kde začít hledat jakékoliv náhradní díly je bezpochyby aukční server eBay (UK, DE). Na světoznámém aukčním serveru prodává i velké množství čínských prodejců, kteří mají kontakty na fabriky, kde většina elektroniky vzniká. Pokud se nepodaří najít stejný díl, je žádoucí kontaktovat prodejce, který prodává podobné displeje. Je zde velká šance, že se prodejce pokusí požadovaný díl zařadit do své nabídky.

Pozor! U náhraních dílů je nezbytné, aby byly přesně toho typu a provedení, jaký máme v našem poskozeném tabletu, jinak hrozí že nový zakoupený díl nebude pracovat správně a následná reklamace u prodejce může být časově i finančně (v případě zasílání do Číny) náročná.

 

Specifikace digitizéru pro MyTAB:
Typ: silead-HLD-0726
Pro modely: MyTAB 7″, AIGO PAD 708, AIGO PAD 709
Kde koupit: www.aliexpress.com [US $39.99 ~ 790CZK vč. poštovného (CLO ani DPH se v tomto případě neplatí)]
Oficiální distributor a servis: C.P.A. CZECH s.r.o.

 

Demontáž tabletu a pohled do útrob
IMG-20121226-00276 IMG-20121226-00281 IMG-20121226-00277

 

Demontáž digitizéru
Jak již bylo zmíněno výše, tak digitizér je součástí předního krytu tabletu s bočními tlačítky a dalšími prvky. Je proto nutné digitizér (dotykovou vrstvu) odseparovat od krytu. Toho docíleme roztavením lepidla, kterým je digitizér přilepen. Nejjednoduším způsobem je použít teplomet nebo praktyčtější “fén” vysoušeč vlasů. Poté lze snadno digitizér odlepit od panalu.
Při manipulaci s teplometem dbejte na to, aby jste plasty předního krytu příliš nepřehřáli, mají tendenci se poté začít kroutit!

IMG-20130415-00122 IMG-20130415-00124 IMG-20130415-00126

 

Porovnání poškozeného a nového digitizéru
IMG-20130424-00133 IMG-20130424-00134

 

Instalace nového digitizéru do předního panelu je velmi snadná, stačí pouze odstranit bílé olepy lepící pásky a následně pouze správně napozicionovat digitizér do předního krytu.

IMG-20130424-00137 IMG-20130424-00138

 

Před tím než se pustíte do rozebírání tabletu nebo telefonu doporučuji se dovybavit potřebnými nástroji, alespoň základními Professional Premium Precision Phone Disassembly Tool (7-Piece Set).

 

Odkazy:
http://www.laterp.net/clanky/mytab-7-levny-tablet-z-polska/

 

Kategorie: Android, Navody Štítky / Tagy: , ,

Sdílet tento článek

Související články

Komentáře k "Oprava rozbitého displeje u Android tabletu"

 1. Jarda says:

  Diky moc za ten odkaz, kde koupit displej pro MyTab 7, skoro nikde neni k sehnani.

 2. David Havelka says:

  Dobrý den, mám tablet aigoPad s uplně rozbitým displejem a chci se zeptat,kolik by orientačně stála jeho oprava. Děkuji mnohokrát. S pozdravem Havelka David

 3. Polášek Stanislav says:

  dobrý večer prosím poradte mi kde seženu dotikovou plochu na tablet POINT OF VIEW ONYX
  527 / 7″ / 8GH predem děkuji email stan38@seznam.cz mobil 737364588

 4. Michal says:

  Nejsem si jisty, ale autor clanku zrejme neopravuje displeje na zakazku. Mam obavu, ze pokud neuvedete nejake informace primo o typu digitizeru (coz znamena rozebrat tablet), tak vam ani nikdo neporadi, protoze vetsina techto “noname” tabletu jdou z Ciny a stejne tak i dily jsou bez jmena a prodavaji se pouze pod cisly. Pokud nechcete tablet sami rozebirat, zaneste jej do nejakeho servisu nebo napiste/zavolejte do obchodu kde jste jej koupili, at vam daji kontakt na servis.

 5. jiri says:

  to je proboha ze kterího roku
  tafdy je za 4EUR
  http://www.aliexpress.com/item/-/2012405393.html

 6. Jirka says:

  Prosim nevite, kde se da sehnat display 7″ na colorovo cityTab lite 2.2?

Zanechat vzkaz

Odeslat vzkaz
 
Copyright © 2013 – 2016 Mobiletips.eu Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap